Skip navigation

Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/20.500.12128/4266
Title: "Rękopisy nie płoną..." : o pewnym wieczornym spotkaniu i integralności tekstu powieści Jerzego Andrzejewskiego "Idzie skacząc po górach"
Authors: Pytasz, Marek
Keywords: Jerzy Andrzejewski; analiza tekstu literackiego
Issue Date: 2009
Publisher: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Citation: B. Gontarz, M. Krakowiak (red.), "Opowiedzieć historię : prace dedykowane profesorowi Stefanowi Zabierowskiemu" (S. 388-398). Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.
Abstract: Nie warto pisać o światopoglądzie, moralności, ani ponownie otwierać dyskusji o zmienności postaw Jerzego Andrzejewskiego — „pisarza chorągiewki” i innych wiecznowietrznych wątpliwościach. Po artykule Tomasza Burka i jego tezie wyrastającej z polemiki z Jackiem Wegnerem można uważać sprawę za wyjaśnioną i zamkniętą, a próby ciągnięcia tzw. sprawy Andrzejewskiego to zajęcie jałowe, w sam raz dla różnej maści literackich politruków, nieudaczników, frustratów, zdziecinniałych rewelatorów i bezrozumnych nienawistników a nie dla czytelnika Idzie skacząc po górach wchłoniętego przez Charybdę bajkowej narracji o bohaterze przeskakującym morinowską „strzelinę antropologiczną” i opowiadaczu jego historii.
URI: http://hdl.handle.net/20.500.12128/4266
ISBN: 9788322619124
Appears in Collections:Książki/rozdziały (W.Fil.)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Pytasz_Rekopisy_nie_plona.pdf437,12 kBAdobe PDFView/Open
Show full item record


Uznanie autorstwa - użycie niekomercyjne, bez utworów zależnych 3.0 Polska Creative Commons License Creative Commons